hétfő, november 28, 2016

Golden mylk, azaz kurkumás latte


Íme, bemutatom 2016. legtrendibb italát, a kurkumás lattét. Kávé nincs benne. Az egészségtudatos táplálkozás jegyében folyamatosan számos divatirányzat jelenik meg a gasztronómiában, a szuperélelmiszerektől a vegán burgerekig, a zöld turmixoktól a matchás (kultikus japán zöld tea) és kurkumás latté-kig. Mi megy, mi marad. Jelentem, utóbbi napsárga forró ital kimondottan függőséget okoz, annyira finom, és olyan jól tud esni, valódi egészségbomba, simán visszarántja az embert a kezdődő meghűlésekből is, nátha- és gondűző. 
További bejegyzések »

 

 

vasárnap, november 20, 2016

Momofuku sült kelbimbó saláta csípős-édes öntettel


Éppen tíz éve nyílt meg David Chang, fiatal amerikai sztárséf első sikerétterme, a Momofuku Ssam bar. A New York bohém East Village negyedében található bisztró akkoriban a város egyik legfelkapottabb ás legtöbbet emlegetett helye volt, mind a szaksajtó mind a közönség imádta, konyhafőnöke szinte minden létező díjat bezsebelt. Sokáig úgy tűnt, hogy David Chang nem kíván celebritássá válni, mindössze piszkosul jókat főzni. 
További bejegyzések »

 

 

szerda, november 09, 2016

Márton-napi libakuszkusz


A kuszkusz főzése művészet, lehetetlen egy bekezdésben megénekelni. Mesterei, rituáléi, sőt még szép, saját edénye is van, ha tehát valaki komolyan belevágna a készítésének tudományába, vagy úgy érzi, nagyon rá fog kattanni, és életében több, mint egy alkalommal fog kuszkuszt főzni, első körben tanácsos egy couscoussiert-t, azaz kétemeletes gőzölőt beszereznie (interneten egyszerű). 

Egy berber, vagy arab szakács szerint ugyanis a legnagyobb szentségtörés, amit a kuszkusz ellen elkövethetünk: ha nem gőzöljük, hanem csak leöntjük forró vízzel, és hagyjuk, hogy megszívja magát. A gőzölős módszert Nadia Zerouali holland-marokkói szakácsnő tanította meg nekem, és természetesen ég és föld a különbség az áztatotthoz képest, így a kuszkusz szemek ugyanis pergősek, könnyűek lesznek, a cél, hogy minden egyes szem teljesen önálló életet éljen, ne tapadjon össze másikkal. 
További bejegyzések »

 

 

hétfő, november 07, 2016

Töltött libanyak, lépésről lépésre


A töltött libanyak elkészítésében az első kihívás a libanyakbőr beszerzése. Fogalmam sincs, hogy a hízott libamáj és liba hazájában vajon mi történhet a libák nyakával? Pontosabban fogalmazva, azok bőrével. Tapasztalatom szerint az ugyanis hiánycikk, úgy kell érte könyörögni pult alól. (Most a Lehelen a Lumi hentes melletti szárnyas pultnál kaptam). Vehet az ember ugyan libanyakat, és maga lenyúzhatja róla a bőrt, ezt azonban csak edzett idegzetűeknek ajánlom. Pedig a töltött libanyak zseniális! 
További bejegyzések »

 

 

péntek, november 04, 2016

Bock Márton-napi libalakoma a Peppers! étteremben


"Aki Márton-napon libát nem eszik, újbort nem iszik, az egész évben éhezik-szomjazik."

Ez a mottója a november 10-i Bock Márton-napi libalakomának, amelyen nagyon sok szeretettel várunk mindenkit. Ezt a vacsorát már évek óta, hagyományosan megrendezi az étterem, a szuper hangulat, a kiváló ételek és a csodás Bock borok, valamint Bock József borász miatt komoly törzsvendégköre is van az eseménynek. Már kétszer volt szerencsém rajta részt venni, és imádom. Bevallom azt is, hogy nagy rajongója vagyok Maráczi Imre séf munkájának - itthon a szállodai étterem nehéz műfaj, a konyhafőnökök is sokkal kevésbé tudnak érvényesülni, mint egy önálló étteremben. Imre ételeiért odavagyok, a klasszikusokat is remekül készíti, kedvenceim azonban azok a nemzetközi fogásai, amelyek sokéves külföldi tapasztalatairól tesznek tanúbizonyságot. (Az idei ételsorban például felbukkan egy thai üvegtészta saláta korianderrel chilivel és libamell csíkokkal -ezt alig várom!) A libalakoma teljes kínálatáról is természetesen ő gondoskodik.

Bock pálinka, Porta Géza rozé 2016, Szent Márton bor 2016, és Cabernet Franc selection 2011 – az idei vacsorának többek között ezek lesznek a főszereplői.
További bejegyzések »